Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, devlet okulu olarak hizmet vermektedir. Fakülte kampüsünde yer alan hastane olanakları ile dikkat çekmektedir.

Kocaeli Üniversitesi kampüsünde yer alan hastane, dersliklerle birlikte geniş bir alana sahiptir. Üniversite bünyesinde verilen eğitimlerle, her yıl yüzlerce hekim yetiştirilmektedir. 1999 depreminde hasar alan üniversite, o zor günlerde bile prefabrik yapılar inşa ederek eğitim vermeye devam etmiştir.

Kocaeli Tıp ne zaman kuruldu ve eğitim hayatına ne zaman başladı gibi konular merak edilmektedir. 1992 yılında resmi gazetede ilan edilmesi ile Kocaeli Tıp Fakültesi resmen kurulmuştur. Kurulmasından sonra gerekli hazırlıkların tamamlanması ve öğrenci kabulünün ardından, 1995 ve 1996 yıllarında ilk eğitim hayatına başlamıştır.

Eğitim hayatına 41 öğrenci ile başlayan Kocaeli Üniversitesi, 2000 -2001 yıllarında ilk mezunlarını vermiştir. O dönemlerde 32 öğrenci fakülteden mezun olmuştur.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Marmara depreminin ardından hasar gören üniversite ve hastane, belli bir süre hizmet vermemiştir. Ancak 2005 yılında Umuttepe yerleşkesi üzerine son teknoloji cihazlarla inşa edilen hastane hâlen hizmet vermeye devam etmektedir. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi büyük bir özveri örneği göstererek, kısa sürede adını duyurmuş ve ülkemizde sayılı tıp fakülteleri arasında yerini almıştır.

1.      Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu işlemleri oldukça kolay ve pratiktir. Daha önce randevu almamış kişiler, telefon veya internet üzerinden poliklinik sekreterini arayarak randevu alma işlemini gerçekleştirebilir.

Randevu alma konusunda deneyimi bulanan kişiler ise, internet veya mobil üzerinden hızlı bir şekilde randevu alabilirler. Hastaların randevu saatlerinde, fakültede olmaları yeterli olacaktır.

Kocaeli Üni Umuttepe Randevu Alma

Umuttepe özel randevu alabilmek için öncelikle telefon ve internet kullanılmalıdır. Randevu almak çok kolaydır. Sistem otomatik olarak kişileri yönlendirmektedir. Sırasıyla yapılan randevu işlemlerinin ardından, gün ve saat belirtilerek kişilere bildirim gönderilir.

Umuttepe randevu alamıyorum diyen birçok kişi bulunur. Bu noktada internet veya telefon kullanılarak poliklinik sekreteri aranmalı ve randevu konusunda yardım istenmelidir.

kocaeli-universitesi-tip-fakultesi

Umuttepe  özel muayene ücretleri ne kadar konusu hakkında merak edilenler arasında, mesai dışı muayene ücretleri de yer almaktadır. Genel olarak özel muayene ücretleri birbirine benzemektedir. Uygun fiyatlarda yapılan muayene ücretlerinin olduğu gibi daha geniş detaylı yapılan muayene ücretleri de, yüksek fiyatlarda olmaktadır.

Umuttepe tahlil sonuçları kolay bir şekilde öğrenilir. Kocaeli Üniversitesi sistemi hastaların tahlillerine rahat bir şekilde ulaşabilmeleri ve istedikleri an görüntüleyebilmeleri için bir platform hazırlamıştır. Hastalar, hasta portal üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile tahlillerine pratik bir şekilde ulaşabilmektedir.

1.Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Telefon Rehberi

Hastalar randevu talebinin ardından muayeneye gittiklerinde ilgili poliklinik sekreterinden kayıt işlemlerini gerçekleştirilmeli ve vezneye giderek, muayene ücretini yatırmalıdır. Daha sonra ise muayene olmalıdır. Ayrıca hastalar, Kocaeli Üniversitesi hastane telefon rehberi üzerinde yer alan numaralardan sekreterliğe ulaşarak da, daha detaylı bilgi alımı sağlayabilirler.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Puan Türleri ve Kontenjanları

kocaeli-universitesi-tip-fakultesi

Kocaeli Tıp nasıl ve puan durumu nedir konuları hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Üniversiteye ait olan en güncel taban puanları net bir şekilde açıklanmıştır. Sayısal bölümden alım yapan üniversite taban puanı oldukça yüksektir.

Kocaeli Tıp Fakültesi kaç puan ve kontenjanı ne kadar, son 4 yılın verilerine bakıldığında en düşük 454,24 ve en yüksek 511,55 olduğu görülmektedir. Tıp bölümü için kontenjan sayısı ise 250+7 olmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Sıralama

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi başarı sıralaması, YÖK ve ÖSYM tarafından yayınlanan en güncel verilere bakıldığında, 10344 olarak ifade edilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi kaç bin, kontenjan verilerine göre en net cevap 10 bin civarı olduğudur.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Yatay Geçiş

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi yatay geçiş işlemleri, fakülte kurulu tarafından verilen kararlara göre gerçekleştirilmektedir. Bu bölüme yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, senatonun belirlediği tarihler içerisinde gerekli belgeleri hazırlayarak, başvuru işlemlerini tamamlamalıdır.

kocaeli-universitesi-tip-fakultesi
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi

Tıp Fakültesi yatay geçiş kontenjanı rektörlük tarafından belirlenmektedir. Ayrıca yatay geçiş başvurusu yapan adayların ÖSYM sınavına girdikleri yıl aldıkları puanın, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından o yıl için belirlenen taban puanından düşük olmamasına dikkat edilir. Yatay geçiş başvurusu yapmış adaylar arasından kontenjan sayısına göre, asıl ve yedek adaylar belirlenmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci İşleri

KOU Tıp ÖBS sistemi üzerinden kayıt işlemleri yapılan öğrencilerin, özlük bilgilerinin detaylı bir şekilde incelenmesi ve kaydın tamamlanması, öğrenci notlarının Excel formatında bu sisteme girilmesi gibi görevler, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın sorumluluğu altında olmaktadır.

Öğrenciler eğitim hayatları ile ilgili birçok bilgiye ve okula başlamadan önce edilecek diğer bilgilere, Tıp Fakültesi öğrenci işlerinden ulaşabilirler.

1-Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Kadro

Umuttepe özel muayene doktorları da, üniversitenin akademik kadrosu arasında yer almaktadır. Öğretim görevlisi doktorlardan mesai saati dışında randevu alabilmek için, Kocaeli Üniversitesi hastanesinin resmi web sitesi üzerindeki online randevu sekmesinden işlemler gerçekleştirilebilir.

2-Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Takvim

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi kaç yıl gibi konular araştırılmaktadır. Fakülte 6 yılda tamamlanmakta ve eğitim süresi 3 evreden meydana gelmektedir. 1. ve 2. dönemlerde temel tıp bilimleri dersleri verilir. 3., 4. ve 5. dönemlerde ise, klinik bilimleri dersleri görülmektedir. Son yıl olan 6. dönem ise, intör hekimlik evresini kapsar.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Adres Bilgileri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi var mı, 1994 yılında kurulan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, günümüze kadar pek çok öğrenciye tıp eğitimi vermiştir. Fakültenin adres bilgileri, Umuttepe yerleşkesi, eski İstanbul yolu 10. kilometre’dedir.

İlginizi çekebilir: Düzce Üniversitesi Makine Mühendisliği Ders Programı 2022!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…