Düzce ev kiraları fiyatları çok fazla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Özellikle son bir senedir artan ev fiyatları kiralık ev arayanları iyice tedirgin etmiştir. Düzce’de de diğer yıllara nazaran ev fiyatları epey artmıştır. Nakliye ve depozito da eklenince fiyatlar daha da artmaktadır.

Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire

Kira fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Örneğin söz konusu dairenin eşyalı ya da eşyasız olması fiyatın artmasına veya azalmasına sebep olmaktadır. Herhangi bir şehirde olduğu gibi Düzce’de de bir dairenin eşyalı olarak kiraya verilmesi mevcut dairenin fiyatının artmasına sebep olmaktadır.

Düzce’de en düşük eşyalı ev kirası 1250 TL’den başlamaktadır. Söz konusu daire 1+0’dır. Genellikle öğrencilere hitap eden apartların fiyat aralığı bu şekildedir. Aynı zamanda kendisine ev arkadaşı arayanlar da bu tarz ilanlar vermektedir. Bu ilanların fiyatı da değişse de genellikle 1200 TL’den başlamaktadır.

Ev arkadaşı arayanların evleri tek başına yaşayanlar ile karşılaştırıldığında biraz daha büyüktür diyebiliriz. Genellikle 2+1 büyüklüğünde bir eve sahip olanlar yaşadıkları maddi sıkıntılar nedeni ile yanlarına bir ev arkadaşı alma kararı almaktadır. Çünkü doğal olarak 2+1 evlerin kiraları 1+1 ya da 1+0 evlere ve apartlara nazaran daha yüksektir.

1 – Düzce 1+1 Kiralık Daire Sahibinden

Sahibinden ve Hürriyet Emlak isimli ünlü emlak sitelerinde 1+1 kiralık daire ilanları epey çoktur. Düzce ilinin filtrelenmesi halinde de karşımıza yine epey kiralık daire gelmektedir. Fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliği etkileyen faktörleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

duzce-ev-kiralari

  • Evin konumu
  • Evin işlevi ve büyüklüğü
  • Evin tadilat durumu
  • Evin konumu
  • Bina yaşı ve bulunduğu kat sayısı

Yukarıda sayılan unsurlar haricinde de etki eden başka durumlar mevcuttur. Fakat başlıca etkileyen faktörler bunlardır diyebiliriz.

2 – Düzce Kiralık 3+1 Daire | Düzce Ev Kiraları

Düzce ev kiraları içerisinde en çok aratılan ve filtrelenen kelime gruplarından biri Düzce kiralık 3+1 daire fiyatlarıdır. Tayini Düzce’ye çıkanlar ya da herhangi bir sebepten dolayı Düzce’ye taşınmaya karar verenler ilk olarak kiralık ev aramaya başlar.

Aileler genellikle 3+1 evde oturmayı tercih eder. Bu tarz evlerin fiyatları da doğal olarak biraz daha fazladır. Yukarıda sıraladığımız ev fiyatlarını etkileyen unsurlar aynen burada da etkilidir.

duzce-ev-kiralari

Fakat öğrencilerin tercih ettiği apartlardan bazı yönlerden ayrılmaktadır. Çünkü bir ailenin aradığı kriter ile bir öğrencinin aradığı kriterler normal olarak biraz farklıdır. Örnek vermek gerekirse bir aile evi için mutfak oldukça önemlidir.

Bir ev hanımının en çok vakit geçirdiği yerlerden biri olan mutfağın öncelikle geniş olması özelliği aranmaktadır. Mobilyaların yeni olması da oldukça önemlidir. Tüm bunlar da kira fiyatlarını etkilemektedir. Düzce’de 3+1 kiralık daire ise en düşük 2500 TL’den başlamaktadır. En yüksek fiyatı da şudur denilebilecek bir diyat ne yazıkki yoktur. Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değildir.

3 – Düzce Merkez Kiralık Daire 2+1

2+1 daireler de oldukça tercih edilen daire tipleri arasında yer almaktadır. 2+1 daireler ise hem öğrenciler hem de aileler tarafından tercih edilen dairelerden bir tanesidir. Maddi sebeplerden ya da başka sebeplerden dolayı tek başına kalmak istemeyen öğrencilerin tercih ettiği bu dairelerde ev fiyatları apartlara nazaran daha pahalıdır.

Kalabalık olmayan ailelerde de 3+1 evlerden daha uygun olduğu için tercih edebilmektedir. Söz konusu dairelerin fiyatları da birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

4 – Düzce Kalıcı Konutlar Kiralık Daire

duzce-ev-kiralari
düzce ev kiraları

Düzce merkezde yer alan Kalıcı konutlar site içerisinde ve güvenli olması sebebi ile çok fazla araştırılan ve tercih edilen konutlar arasında yer almaktadır. Satılık olarak düşünüldüğünde fiyat ortalaması 680.000 TL’dir. Kiralık olduğu zaman da ortalama olarak 3500 TL’dir. Sitede yer alan konutların brüt metrekaresi 120 iken net metrekaresi ise 110’dur.

Doğalgaz ile ısıtma sistemi olan dairelerde tek banyo bulunmaktadır. 20 yıllık geçmişi olan binalar eski olmasına rağmen oldukça rağbet gören konutlardandır. Dilerseniz gidip görebileceğiniz bu dairenin aidatı ise 80 TL’dir. Sitenin bu kadar ilgi görmesinin ana sebeplerinden bir tanesi merkezde olmasıdır.

Güven açısından da site içerisindeki daireler daha çok tercih edilmektedir. Özellikle çocuklu aileler çocuklarının güvenliği için siteyi tercih etmek istemektedir. Bu nedenle eski bir yapı olmasına karşın Düzce’de en çok tercih edilen evlerden bir tanesidir diyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Dünya’nın En Değerli Şirketleri Listesi!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…

Düzce Nakliye Firması ile Taşınmak Artık Çok Kolay!

İçindekiler Hide Düzce Nakliye HizmetleriDüzce Nakliye Firmaları Arasında En Güvenilir SeçimDüzce Şehirlerarası…