Düzce Üniversitesi, son dönemde öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen üniversiteler arasında yer alıyor. Her yıl TYT ve AYT sınavlarına giren, yerleştirme puanlarını alan adaylar daha sonrasında puanlamalarına ve sıralamalarına göre tercih yapıyorlar. Düzce Üniversitesi de bünyesinde bulundurduğu çok sayıda öğrenciyi her yıl kontenjan doğrultusunda kabul ediyor.

duzce-universitesi

Tercih sonuçlarıyla birlikte Düzce Üniversitesini kazanan öğrenciler, üniversite hakkında birçok konuyu merak edebiliyor. Bu konuların başında da Düzce Üniversitesinde kaç öğrenci olduğu yer alıyor. Peki Düzce Üniversitesinde kaç öğrenci var? Düzce fakültelerinde öğrenci sayıları neler? Düzce bölüm öğrenci sayısı kaçtır? Tüm bu soruların cevapları ve Düzce Üniversitesi hakkında daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Düzce Üniversitesi Öğrenci Sayısı Kaçtır?

Ülkemizde Üniversite okuyan öğrenci sayısı her geçen yıl daha fazla artıyor. Bu da her üniversitedeki öğrenci sayısının da artmasına neden oluyor. Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans gibi akademik eğitimler vermekte olan Düzce Üniversitesi’nde de öğrenci sayıları geçen yıla göre artmış durumda.

duzce-universitesi

2021 – 2022 eğitim öğretim yılında Düzce Üniversitesi öğrenci sayısının tam olarak 28.626 olduğu belirtilmişti. Çok sayıda fakültenin ve bölümün yer aldığı üniversitede öğrenci sayısı geçen seneye göre artış göstererek 28 bin 626 oldu. Öğrenci sayısının 2022 – 2023 öğretim yılında da artması tahmin ediliyor. Düzce Üniversitesi’nde her üniversitede olduğu gibi öğrenci sayıları doğrultusunda yeterli akademisyen kadrosu bulunuyor.

Düzce Üniversitesi Öğrenim Düzeyi Öğrenci Sayısı

Her yıl artan üniversiteli sayısı, öğrencilerin tercih sırasında kazanmak istedikleri okulun öğrenci sayısını merak etmelerine neden oluyor. Öğrenci sayısı doğrultusunda üniversite adayları, okullarına ve bölümlerinde kaç öğrenci olacağını tahmin edebiliyor. Düzce Üniversitesinde öğrenim düzeyine göre öğrenci sayısı ise şu şekilde;

  • Düzce Üniversitesi Ön Lisans Öğrenci Sayısı: 6597
  • Düzce Üniversitesi Lisans Bölümleri Öğrenci Sayısı: 18.777
  • Düzce Üniversitesi Lisansüstü Öğrenci Sayısı: 2412
duzce-universitesi
düzce üniversitesi

Öğrenim düzeyine göre öğrenci sayılarını yukarıda görebilirsiniz. Ancak bu sayılar her öğrenim döneminde değişiklik gösterebilir. Mezun ve kontenjanlar doğrultusunda üniversiteli öğrenci sayıları artabilir veya azabilir.

Düzce Üniversitesi Öğrenci Sayısı 2023

Düzce Üniversitesi öğrenci sayısı 2023 yılında geçen yıla oranla bir miktar daha artmış durumda. Mezun olan öğrenci sayıları ve okul kontenjanları doğrultusunda bölümlerde yer alan öğrenci sayıları değişiklik gösterebiliyor. Düzce ilinde bulunmakta olan üniversite ön lisans, lisans ve lisansüstü programları için her yıl öğrenci alıyor.

Düzce MYO Kaç Öğrenci Var?

Düzce MYO bölümlerindeki öğrenci sayıları da 2 yıllık olacak şekilde tercih yapacak öğrenciler tarafından merak edilebiliyor. Üniversitenin ön lisans bölümlerinde yani MYO fakültelerinde aktif olarak eğitim gören öğrenci sayısı 6597 olarak biliniyor. Bu sayının yeni öğrenim döneminde yani 2022 2023 öğrenim yılında artış göstermesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Düzce UZEM Sınav Duyuruları Nereden Takip Edilir?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Düzce Psikolog Arayanlara 10 Farklı Uzman Önerisi!

İçindekiler Hide Düzce Psikolog Fiyatları 2022 Yılı İçin Nedir?Profesyonel Hizmet Veren Düzce…

10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

İçindekiler Hide Düzce Çiçekçileri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Çiçeklere Sahip Olun!2022 Yılı…

Düzce UZEM Nerede? 6 Aşamada Düzce UZEM Bilgisi!

İçindekiler Hide Başarılı Uzaktan Eğitimin Adresi Düzce Uzem Nerede!Düzce Uzem Giriş Nasıl…

Düzce OBS Girişi Nasıl Yapılır? 2022 Düzce Akademik Takvim

Düzce OBS girişi Düzce Üniversitesinde okuyan öğrencilerin dersleri ile alakalı tüm bilgilere…