Düzce akademik takvim, her yıl üniversite öğrencilerinin bir akademik yılını zamanlayan bir rehber niteliğindedir. Her yıl üniversitelerin akademik kurulu tarafından hazırlanan takvimler üniversitelerin ilgili sayfalarında yayınlanır. Peki akademik takvimler ne işe yarar?

Düzce Akademik Takvim Nedir ve Ne İşe Yarar?

duzce-akademik
Düzce Akademik

Düzce Üniversitesi’nin her yıl akademik kurulu tarafından hazırlanan bir zaman çizelgesidir.  Akademik takvim üniversite öğrencileri için önem arz etmektedir. Çünkü bu takvim içerisinde bir çok önemli tarih yer almaktadır. Akademik takvim içerisinde yer alan bilgiler ise şöyledir:

  • Aday kayıtlarına ilişkin başvuru tarihleri,
  • Ders Seçme, ekleme ve çıkarma tarihleri,
  • Kayıt yenileme tarihleri,
  • Güz ve Bahar yarı yıl dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri,
  • Doktora yeterliliği için başvuru tarihleri,
  • Yarı yıl sınavlarının başlangıç ve bitiş tarihleri,
  • Lisans dönemi boyunca yapılacak olan diğer işlemler diye sıralanabilir.

Yukarıda sayılan bilgiler doğrultusunda Düzce akademik takvim hem İngilizce hemde Türkçe  olarak hazırlanmaktadır. Kampüste gerçekleşecek olan tüm faaliyet ve etkinliklerin de takvim içerisinde yer aldığını da belirtmek gerekir.

Akademik takvim tarihlerine uymayan öğrenciler kayıt yenileme ve ders seçme gibi önemli işlemlerde hak kaybı yaşayarak eğitim ve öğretim hakkından mahrum kalabilirler. Bu nedenle öğrenciler için gerekli olan tüm bilgilerin içerisinde yer aldığı takvimin takip edilmesi çok önemlidir.

Düzce Akademik Takvim Ne Zaman Yayınlanır?

duzce-akademik

Düzce akademik takvim her yıl üniversitenin kendi sitesinde yayınlanmaktadır. 2022 – 2023 eğitim öğretim yılı akademik takvimine duzce.edu.tr adresinden öğrenci işleri daire başkanlığı bölümünden rahatlıkla ulaşarak bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca öğrenci işleri daire başkanlığı bölümünden Düzce OBS giriş işlemleri hakkında da bilgi alabileceğiniz

Akademik takvimler hem lisans hemde lisansüstü öğrencileri için ayrı ayrı düzenlenmiştir. Bu nedenle sizin için uygun olan akademik takvime tıklamanız önem arz etmektedir. Aksi takdirde kayıt yenileme tarihlerinde karışıklık yaşayabilir ve eğitim döneminizi aksatabilirsiniz.

Her fakülte ve bölümün kayıt yenileme tarihleri, ders seçme, ekleme ve çıkarma tarihleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle üniversite öğrencilerinin kendi bölümlerinde yer alan duyuruları dikkatle takip etmesi gerekmektedir. Düzce akademik takvim tarihlerini ilgili fakültenin öğrenci işleri bölümünde takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Anadolu Ajansı : Kendi Kestiği Ağacın Altında Can Verdi

Anadolu Ajansı haberine göre dün Düzce Yığılca’da bir orman işçisi hazin bir…

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2023 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Gizle ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Gizle Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2023 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Gizle Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…