Barkod yazıcı etiketi makinesi, belirli sektörlerde özellikle yaygın bir şekilde kullanılıyor. Her şehirde farklı  isim ve firmalardan temin edilebilecek bu etiket makinelerinin kullanım alanları giderek yayılıyor. Yayılmasının sebebi ise üretilen ürünlerin üzerinde son kullanma tarihi, barkod gibi çeşitli bilgilerin bulundurulma zorunluluğudur.

Düzce’de barkod yazıcı etiketi makinesi almak isteyenlerin ise derin bir araştırma yapması gerekir. Genelde sahibinden alınabilecek bu ürünlerin aynı zamanda internet üzerinden satışları da mevcuttur. İhtiyacınız dahilinde barkod yazıcı etiketi 2. el dahi alabilirsiniz. Tamamen kullanım alanı ve istenen sonuca göre durum değişiklik gösterecektir.

İşte, Düzce’de barkod yazıcı etiketi makinası alabileceğiniz alanlar ve bu makine hakkında bilmeniz gerekenler.

Barkod Etiketi Nereden Alınır? Barkod Yazıcı Etiketi Satın Alma Seçenekleri

barkod-yazici-etiketi

Günümüzde etiket yapıştırma makinası kapsamında termal etiketler, lazer etiket makinası ve aynı zamanda renkli barkod makinelerinden bahsedebilmek mümkün. Barkod yazıcı etiketi bu anlamda tercih edilen türlerden birisidir. Kısa sürede hızlı bir şekilde satın almak isteyenler için sanıldığından daha fazla seçenek vardır. Satın alma yöntemleri şu şekildedir:

1- Barkod Etiket Yazıcı Sahibinden Satın Alma

Bizzat üretimini üstelenerek ortaya barkod yazıcılar çıkaran firmalardan bizzat ürün alabilmek mümkün. İster siyah-beyaz isterseniz renkli ribonlar sayesinde renkli etiketler çıkarabilirsiniz. Barkod etiketleri çıkarabilecek ve istediğiniz kaliteyi ortaya koyabileceğini düşündüğünüz makineleri firmalardan temin edebilirsiniz. Firmaların bizzat bu alanda yer alan siteleri mevcutken aynı zamanda e-ticaret sitelerinde etiket barkod, kuşa etiket makineleri sepete ekle seçeneği ile satılmaktadır.

2- İnternetten Barkod Etiketi Makinesi Satın Alma

Her ne kadar barkod yazıcı etiketi makinesi, üreten firmalardan bizzat satın alınabilse de internet üzerinden sayının çok geniş olduğu görülebiliyor. Hatta internet üzerinden sadece barkod yazıcılar değil, kuşe etiket makinesi ya da barkod okuyucu makine gibi farklı alandaki ürünlere erişebilirsiniz. İnternet alışverişinin günümüzde giderek yaygınlaşmış olması alışverişin bu alana yayılmasını sağlar.

barkod-yazici-etiketi

Özellikle endüstriyel ve gıda sektöründe önemi büyük olan rulo baskı ve etiket makineleri kapsamında talep yüksektir. İnternette ihtiyacınız olan barkod makinesinin modelini ya da genel olarak ‘barkod yazıcı etiketi‘ olarak yazdığınızda farklı modellere erişebilirsiniz. Kısa sürede temin edebileceğiniz sitelerden satın aldığınızda en geç bir hafta içinde makineye erişebilirsiniz.

3- Barkod Etiket Yazıcı 2. El Satın Alma

Barkod etiket yazıcısı her firma tarafından sıfır, ilk üretim olarak alınması gerekmez. Firmanın büyüklüğü ve gücüne bağlı olarak ikinci el olarak makinelerde alınabilmektedir. Eğer beklentiniz çok yüksek değilse ve temel barkod yazıcı etiket programı kullanacaksanız daha önce az kullanılan ve az hasarlı olan ürünlere erişebilirsiniz.

Barkod Yazıcı Nedir?

Barkodlar farkında olduğunuz ya da olmadığınız günümüzde dışarıdan aldığınız tüm ürünlerin üzerinde bulunan etiketlerdir. Barkod yazıcılardan üretilen etiketler, ürünlere yapıştırılır. Temel amaç ise ürünün fiyat hesaplamasını yapmak ya da uygun üretilip üretilmediğine dair bilgilerin elde edilmesini, hızlı hareket edilmesini sağlamaktadır.

Barkod yazıcılar bu aşamada kişi ya da kurumlar için barkod etiket çıkaran özel makinelerdir. Normal yazıcılara nazaran bir tarafından zebra desen denilen görüntüler bulunuyorken diğer tarafında yapışkan özelliği bulunur. Aynı zamanda normal bir yazıcıya göre barkod yazıcı etiket ayarları mevcuttur.

Barkod Yazıcı Etiketi Nerede Kullanılır?

Barkod etiketleri günümüzde diğer etiket türlerinde olduğu gibi değişik alanlarda kullanılmaktadır. Temelde gıda sektöründe olmazsa olmaz şeylerden birisi etiketlerdir. Bu etiketler gerek son kullanma tarihi belirtmek gerekse farklı bilgileri alıcıya sunmak için sunuluyor.

barkod-yazici-etiketi
Barkod Yazıcı Etiketi

Sadece gıda için değil aynı zamanda giyim ve kıyafet, teknoloji, endüstri başta olmak üzere üretim ve satışın olduğu her alanda etiketler mevcuttur. Çünkü satış esnasında özel barkod okuyucu makineleri sayesinde bu etiketler okunur. Makinede karşılık olarak fiyatlar mevcut olur. Bu aşamada alışverişin olduğu her nokta da barkod etiketler kullanılır.

Barkod Yazıcı Etiket Türleri Hangileri?

Günümüzde etiket yapıştırma makinesi nasıl ki kendi içerisinde değişik kollara ayrılırken barkod etiket makineleri de farklı türdedir. Barkod yazıcılar hakkında bilgi sahibi değilseniz, bu aşamada araştırma yapmanız gerekecektir.

1- Termal Barkod Etiketi | Termal Etiket Yazıcı Makineleri

Termal etiketler, diğer etiketlere nazaran daha kısa süreli kullanılabilen modellerdendir. Kısa sürede raflarda duracak gıdalarda ya da kıyafet gibi uzun süreli dursa da zararı olmayacak ürünlerde termal kodların kullanıldığını söylemek mümkün. Barkod yazıcı etiketi makineleri tarafından daha uygun fiyatlarla termal etiketler elde edebilirsiniz.

barkod-yazici-etiketi

2- Zebra Barkod Etiketi Makinesi

Zebra barkod etiketleri aslında sektör içerisinde en sık gördüğünüz ve barkod yazıcı etiketi makinelerinden elde edilen modellerdir. Zebra olarak adlandırılma sebebi zebra üzerinde yer alan şekillere benzer bir barkod şeklinin ortaya çıkmasıdır.

Barkod Etiket Fiyatları Ne Kadar?

Satılan alana göre bağlı olmakla birlikte modele göre barkod yazıcı etiketi fiyatları tamamen değişiklik gösterir. Bu aşamada kişi ya da firmaların elinde bulundurduğu maddi duruma bağlı olarak barkod yazıcı etiketi makinesi araştırması gerekiyor. Araştırmalar dahilinde sıfır bir barkod yazıcı etiketi bulamazsanız, ikinci el bir makine temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…