Düzce protez saç fiyatı yeni saçlara sahip olmak isteyen herkesin en fazla merak ettiği konuların başında geliyor. Özellikle yeni saçlar ve doğal saçlar için saç ekiminde uzman doktorlara sahip olan Düzce ilinde protez saç profesyonel olarak yapılabiliyor.

Peki, protez saç fiyatı 2024 yılı için nedir, protez saç fiyatı neye göre belirlenir veya protez saç çıkmayan modeli fiyatı nedir? Merak edilen tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası için okumaya devam edin.

Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

protez-sac-fiyati

Günümüzün en fazla tercih edilen estetik uygulaması protez saçlar için bazı faktörler fiyatı belirlemek için yeterli oluyor. Bu faktörlere göre güncel olarak fiyatlandırma yapılır ve protez saç yaptırmak isteyen kişiye fiyatlar sunulur.

Bir protez saç fiyatı neye göre belirlenir:

 • Kullanılan malzeme kalitesine,
 • Protez saçın uygulanacağı alanın ölçüsüne,
 • Kişinin istediği modele,
 • Yapılacak protezin rengine,
 • Saç gürlüğüne göre belirlenir.

Üstte yer alan kriterler dışında uygulamanın yapılacağı yer ve işlemi gerçekleştirecek doktor farkı da fiyatı etkileyen kriterlerdendir. Protez saç yaptırılırken bu kriterleri değerlendirerek uygulamanın yapılması doğru bir seçenek olacaktır.

1 – Protez Saç Fiyatı 2024 Yılı İçin Nedir?

protez-sac-fiyati
protez saç fiyatı

Protez saç nedir? Protez saç estetik açıdan çok güzel bir görüntü sunan önemli bir materyaldir. Gün geçtikçe kullanımı artan protez saç uygulaması saç ekimi gibi zor bir işlem olmayıp, bu sayede daha fazla tercih edilmektedir.

Protez saç fiyatı 2022 yılı için değişen ekonomiye ve üst başlıktaki etkenlere bağlı olarak kesin bir fiyatlandırması olmayan bir hizmettir. Erkek protez saç ve kadın protez saç olarak ayrı ayrı değerlendirilerek fiyat belirlenmektedir.  Fakat piyasada protez saç uygulaması ortalama 3000 TL gibi fiyatlara yapılabiliyor. Yine de bu işlemi yaptırmak için acele etmemeli ve iyi yerlerden bu hizmet alınmalıdır.

2- Çıkmayan Protez Saç Fiyatı Nedir?

Protez saçlarda farklı uygulamalar mevcut olup, protez saç modelleri arasında çıkmayan protez saç uygulamasıdır. Önemli bir uygulama olup, alınan ölçüler sonrası kafa derisi ile protez saçların çift taraflı bantlarla yapıştırılması ile sona eren bir uygulamadır. Uygulamayı yaptıran kişi koşabilir, yüzebilir, banyo yapabilir. Kafa derisinden sadece özel solüsyonlarla çözündürülerek çıkarılabilir.

Saç dökülmesi sonrası kişiye özel olarak üretilen çıkmayan protez saç fiyatı için kesin bir fiyat bilgisi mümkün değildir. Daha çok erkek protez saçları ilgi görmektedir.  Protez saç yaptırmak istiyorsanız size en yakın klinik ya da bu işlemi yapan yerlere başvurabilir ve protez saç için fiyat dahil tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

3- Protez Saç Bakımı Fiyatı Ne Kadar?

protez-sac-fiyati

Protez saç bakımı oldukça önemli bir konu olup, belli periyotlarda bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan protezlerde aşınma, yırtılma hatta kullanılan maddeye göre bozulmalar başlayabilir. Bu nedenle Çin ve Tayland’dan gelen yapay olmayan protez saçlar yaptırılmamalı ve yine bakımı iyi yerlerden insan saçından yeni saç ile yapılırsa daha sağlıklı olur.

Protez saç fiyatı ve saç bakım fiyatları belli kriterlere göre değişebiliyor. Bu değişikliğin sebebi uygulama sırasında kullanılan saç kesim bantlarının yenilenmesi, saçsız alın bölgesinin temizlenmesi ve protezin bakımın yapılması söylenebilir. Tüm bu uygulamalar doğru ve profesyonel kişilerce yapılırsa ortalama bir bakım ücreti 60 TL ile 180 TL arasında değişebilir.

4- Protez Saç Ömrü Ne Kadar?

Protez saç fiyatı sonrası en fazla merak edilen konuların başında gelen protez saçların ömrünün ne kadar olduğudur. Estetik görünüm için çok önemli bir uygulama olan protez saçın ömrünü belli faktörler uzatıp kısaltabiliyor. Bunların başında saçın çok kötü kullanılması, ya da bakımın iyi yapılması ömrü azaltıp, artıran faktörlerdir.

Protez saç ömrü saç yapısına göre değişebiliyor. Eğer ince telli protez saç yaptırdıysanız ortalama 9 aylık, kalın telli protez saç yaptırdıysanız 14 aya kadar bir ömürden bahsetmek mümkün. Ayrıca düğüm yöntemiyle uygulanan protez saçların ömrü 1 buçuk yıl kadardır.

5- 2 El Protez Saç Fiyatları Ne Kadar?

Protez saç uygulamasında artık ikinci el protez saçlara da ilgi artmış durumda… Bunun nedeni hızlıca değişen fiyatlar olup, ikinci el ürünlere insanların daha fazla yönelmesini sağlıyor. Protez saç fiyatı göz önüne alınınca en uygun fiyatlar ortalama 3000 TL gibi bir fiyatlandırmaya sahiptir. Bu fiyatların altında yapılan uygulamaların başarıya ulaşması maalesef zordur.

İkinci el protez saç fiyatı içinde sabit bir fiyat söz konusu olmayıp, iyi bir piyasa araştırması yapılması sonrası ulaşılabilecek bir bilgidir. Özellikle araştırma kriterleri arasında gerçek insan saçı tellerinden protezin yapılıp, yapılmadığı kesinlikle yer almalıdır.

6- Protez Saç Kullanan Ünlüler Kimlerdir?

Protez saç fiyatı ve hangi ünlülerin bu saçı kullandığını birçok kişi merak ediyor. Kullanım kolaylığı ve çok güzel bir görüntü sunan protezler gerçek saçlardan daha güzel duruyor. Ayrıca bakımının da çok kolay olması alternatif saç konusunda bu uygulamanın tercih edilmesini artırıyor.

Peki, protez saç kullanan ünlüler kimlerdir?

 • Oktay KAYNARCA,
 • Tolga KAREL,
 • Kartal TİBET,
 • Kadir DOĞULU,
 • Enis ARIKAN,
 • Sinan ÇALIŞKANOĞLU,
 • Acun ILICALI,
 • Asim YILDIRIM,
 • Mustafa CECELİ,
 • Coşkun SABAH,
 • Murat BOZ,
 • Erol EVGİN,
 • Fatih ÜREK,
 • Oğuzhan KOÇ
 • AL PACİNO,
 • Ben AFFECK,

Yukarıda yer alan ünlüler dahil daha birçok isim saç protezi uygulaması yaptırmıştır. Sıkça sorulan sorular içinde yer alan bu soru ve protez saç fiyatı uygulamayı yaptırmak isteyen çoğu insanın öğrenmek istediği sorular arasındadır.

İnsan saçı zamana yenik düşüp, % 100 insan saçı ile kadın protez saçları ve erkek protez saçları yapılmaktadır. Uygulaması ise ünlü, ünsüz herkese yapılabilen bir işlemdir. Dökülen saç için, saç protezleri hem fiyat hem de kullanım açısından kişinin yeni saçlar kavuşmasında büyük avantajlar sunmaktadır.

İlginizi çekebilir: 10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

Düzce Nakliye Firması ile Taşınmak Artık Çok Kolay!

İçindekiler Hide Düzce Nakliye HizmetleriDüzce Nakliye Firmaları Arasında En Güvenilir SeçimDüzce Şehirlerarası…