Düzce UZEM giriş işlemi Düzce Üniversitesi’nin öğrenci ve öğreticilerine sunmuş olduğu uzaktan eğitim alanıdır. UZEM uzun adıyla Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, yüz yüze işlenmeyen derslerin veya sınavların öğretilip, uygulanmasını sağlayan bir uygulamadır.

Öğretim programlarına göre yüz yüze işlenmeyi gerektirmeyen dersler senkron yani canlı ders kapsamında verilmektedir. Fakülte, okul ya da okunulan bölüme göre senkron bir şekilde işlenecek ders sayısı ve ders içeriği değişmektedir.

Düzce UZEM Giriş Yolları Neler?

Düzce UZEM giriş işlemi birkaç farklı şekilde yapılabilmektedir. Sisteme giriş direkt ve indirekt olarak değişebilmektedir. Düzce Üniversitesi ana sayfasından Düzce UZEM giriş yapılabileceği gibi direkt arama şeklinde de yapılabilir.

Düzce UZEM Giriş Araması ile Giriş

Kullanılan arama motorunun, arama çubuğuna Düzce UZEM giriş yazılarak yapılan ilk giriş yöntemidir. Burada ilgili arama yapıldıktan sonra sonuçlar kısmında çıkan ilk bağlantı Düzce UZEM giriş bağlantısıdır.

duzce-uzem-girisBu bağlantıya tıklandıktan sonra Düzce Üniversitesi UZEM alanına ulaşılmakta olup yapılmak istenilen işlem kısa bir sürede yapılabilmektedir. İlgili öğrenci E- Postası ve şifresi girildikten sonra giriş işlemi tamamlanacaktır. Bundan sonra ulaşılmak istenilen bilgilere ulaşılabilecektir.

Düzce Üniversitesi’nin Ana Sayfası Yoluyla Giriş Nasıl Yapılır?

Her üniversitenin ana sayfasından ilgili üniversitenin bazı uygulamalarına erişim sağlanabilmektedir. Düzce Üniversitesi ise edu bağlantılı ana sayfasından UZEM girişini öğrencilerine sunmaktadır.

Ana sayfa üzerinden bilgisayar girişinden yukarıda yer alan bantta veya telefon girişlerinde sağ üst taraftaki üç çizgiye basarak Düzce UZEM giriş yapılabilir.

Düzce UZEM Giriş ile Nelere Ulaşılabilir?

duzce-uzem-giris
Düzce UZEM Giriş

UZEM sayfası daha özelleştirilmiş olup konu olarak sadece uzaktan işlenecek derslere göre belirlenmiştir. Uzaktan yani senkron şekilde işlenecek dersler, derslerin materyalleri, bu derslerin sınav veya değişiklik duyuruları, fakültelere göre hangi dersler UZEM üzerinden işlenecek şeklinde ağırlıklı olarak böyle konulara yoğunlaşılmıştır.

Düzce UZEM Sınav Girişi Nasıl Olmakta?

Kullanıcılar Düzce UZEM üzerinden yapılacak sınavları siteden öğrenip, sınavlara bağlantı sağlanabilmektedir. Bu sınavlar UZEM sayfası üzerinden duyurulmaktadır. Bilgisayar girişlerinde UZEM sayfasının üst tarafında Sınav Sistemine Giriş alanından sınava erişim sağlanmaktadır.

Akademik personel girişi ve öğrenci girişi farklı bağlantılar olarak verilmiş olup ilgili bağlantıya tıklanarak sınav sistemine giriş yapılmaktadır. Düzce Üniversitesi öğrencileri öğrenci numarası ve Düzce Üniversitesi OBS şifreleri ile giriş yapmaktadırlar.

Düzce UZEM Ders Materyallerine Nasıl Ulaşılır?

UZEM üzerinden dersi veren öğretici tarafından paylaşılan ders materyallerine erişim sağlanmaktadır. Ders materyallerine UZEM üzerinden bilgisayar girişlerinde üst kutucukta yer alan Akademik Ders Materyalleri kısmından ulaşılabilmektedir.

duzce-uzem-girisLisans türü, akademik birim ve program seçimi yapıldıktan sonra paylaşılan ders materyaline ulaşılmaktadır. Uzaktan eğitimde senkron ders videoları sisteme yüklenmekte olup bunlara erişim kullanıcı adı veya öğrenci E- Postası ile şifre girişiyle ulaşılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Düzce Psikolog Arayanlara 10 Farklı Uzman Önerisi!

İçindekiler Hide Düzce Psikolog Fiyatları 2022 Yılı İçin Nedir?Profesyonel Hizmet Veren Düzce…

10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

İçindekiler Hide Düzce Çiçekçileri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Çiçeklere Sahip Olun!2022 Yılı…

Düzce UZEM Nerede? 6 Aşamada Düzce UZEM Bilgisi!

İçindekiler Hide Başarılı Uzaktan Eğitimin Adresi Düzce Uzem Nerede!Düzce Uzem Giriş Nasıl…

Düzce OBS Girişi Nasıl Yapılır? 2022 Düzce Akademik Takvim

Düzce OBS girişi Düzce Üniversitesinde okuyan öğrencilerin dersleri ile alakalı tüm bilgilere…