Düzce UZEM sınav duyuruları duzce.edu.tr giriş ekranında, üniversite bilgi işlem daire koordinatörlüğünce paylaşılır. Burada dikkat edilecek husus kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmanız gerekebilir. UZEM sitesinde birden çok fakülte için paylaşım yapılacağı için kendinize ait sınav duyurularını görmeyebilirsiniz.

duzce-uzem-sinav
Düzce UZEM sınav

Böyle bir durumda uzaktan eğitimdeki sınavları kaçırma olasılığınız ortaya çıkar. Duyurulara çok güvenmeyenler için en sağlıklı yöntem UZEM sistemine giriş yapıp almış olduğunuz sınavların tarih ve saatlerini sorgulamak olacaktır. Sisteme giriş yapmanızın diğer bir avantajı da derslerinize ilişkin o günkü ödev kontrollerinizi yapmanıza olanak sağlar.

Düzce UZEM Sınav Takvimi ve Duyuruları Nereden Paylaşılır?

Düzce UZEM sınav tarihleri üniversitenin uzaktan eğitim için özel tasarlamış olduğu resmi sitelerde yayınlanır. Buradan şahsınıza özel Düzce akademik sınav bilgilerinize kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik duyuru sayfasının da olması üniversitenizde var olan tüm aktiviteleri takip etmenize olanak sağlar.

duzce-uzem-sinav

Sisteme giriş yapacağınız sayfayı bilmiyorsanız linkini öğretim görevlilerinden isteyebileceğiniz gibi Düzce UZEM yazarak da kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Akademik Düzce öğrenci giriş ekranına eriştiğinizde şifrenizi bilmiyorsanız şifre oluştur ya da şifremi unuttum diyerek kolayca parola sıfırlama işlemlerinizi gerçekleştirip uygulamaya katılabilirsiniz.

Düzce UZEM Sınav Giriş Nasıl Yapılır?

Düzce UZEM giriş yapılırken ilk karışınıza çıkan eylem TC kimlik ve parola doğrulamasıdır. Bu adımı geçtikten sonra ise karşınıza Düzce sınav giriş ekranı gelecektir. Sınavınızın başlangıç saati dolduysa sınava başla butonu yeşil renkte olacaktır. Butona tıklayarak sürenizi başlatabilir ve sınav sonunda sınavı bitir butonu ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

UZEM sınavlarının en güzel yanı sıkışık zaman diliminin olmamasıdır. UZEM sınavları için belirli tarih aralıkları verilir ve o tarih aralıklarında dilediğiniz zamanda sınava giriş yapabilirsiniz. Sınav sisteminin düzeni ve kullanımı oldukça basittir. Bu nedenle sizi uğraştıracak ya da gözünüzü korkutacak herhangi bir problemle karşılaşmadan rahatça sınavınıza girebilirsiniz.

Düzce UZEM Sınav Sonuçları Nereden Öğrenilir?

UZEM üzerinden girmiş olduğunuz uzaktan eğitim sınavlarınızın sonuçlar kişi ya da birimler tarafından direkt olarak açıklanmayacaktır. Sınavınız bittikten belli bir süre sonra OBS Düzce üzerinden Düzce UZEM sınav sonuçları tarafınıza bildirilecektir.

duzce-uzem-sinav

Üstelik Düzce OBS sisteminde sadece sınav sonuçları açıklanmaz. Düzce ders materyalleri ve ödev sonuçlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Hangi dersten geçtiğinizi hangi dersten kaldığınızı öğrenmenin en kolay yolu bu uygulamadır. Size kolaylık sağlayacak UZEM uygulamasını sıklıkla kontrol etmeniz önemlidir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Düzce Psikolog Arayanlara 10 Farklı Uzman Önerisi!

İçindekiler Hide Düzce Psikolog Fiyatları 2022 Yılı İçin Nedir?Profesyonel Hizmet Veren Düzce…

10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

İçindekiler Hide Düzce Çiçekçileri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Çiçeklere Sahip Olun!2022 Yılı…

Düzce UZEM Nerede? 6 Aşamada Düzce UZEM Bilgisi!

İçindekiler Hide Başarılı Uzaktan Eğitimin Adresi Düzce Uzem Nerede!Düzce Uzem Giriş Nasıl…

Düzce OBS Girişi Nasıl Yapılır? 2022 Düzce Akademik Takvim

Düzce OBS girişi Düzce Üniversitesinde okuyan öğrencilerin dersleri ile alakalı tüm bilgilere…