Düzce Üniversitesi için tercih yapıp kazanmış olan öğrenciler, üniversite hakkında pek çok konuyu merak edebiliyorlar. Yıllar önce Abant İzzet Baysal Üniversitesinden ayrılmıştır. En çok merak edilen konulardan biride üniversitenin hangi ilde yer aldığıdır.

Düzce Üniversitesi, adını bulunduğu ilden alıyor. Yani Düzce ilinden. Adını Düzce ilinden alan üniversite, Düzce ilinde bulunuyor. Tam olarak Düzce Merkez’de konumlanan üniversite Yörük adı verilen semtte yer alıyor. Üniversite eğitim öğretim hayatına değer katan Üniversite sloganıyla devam etmektedir. Üniversitede eğitim görmek isteyen öğrencilerin, Düzce ilinde ikamet etmeleri gerekiyor.

Üniversitenin konumu şehir merkezinden uzak değil. Bu sayede çevresinde birçok işletme, yurt ve evler bulunuyor. Peki üniversitenin tarihi nedir? Düzce üniversitesi hangi bölümlerden oluşuyor? Düzce öğrenci şehri mi? Bütün merak edilen konular için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Düzce Üniversitesi Tarihi Nedir?

duzce-universitesi
Düzce Üniversitesi

Düzce Üniversitesi, yeni kurulmuş olan bir üniversite değildir. Eğitim öğretim hayatında uzun süredir var olan bir üniversitedir. 2006 yılında kurulan üniversite ön lisans, lisans ve lisansüstü alanlarda eğitim vermektedir. Üniversite, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Düzce kampüsünden ayrılarak kurulmuştur.

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde ayrılan üniversitenin kuruluş tarihi 1 Mart 2006’dır. Devlet üniversitesi olan bu üniversitede birçok bölüm bulunmaktadır. Üniversite Düzce ilinin merkezinde konumlanmaktadır. Günümüzdeki önemli devlet üniversitelerinden biridir.

Düzce Üniversitesi Hangi Bölümlerden Oluşmaktadır?

Düzce Üniversitesi, çok sayıda akademik birim ve fakülteyle öğrencilere hizmet veriyor. Üniversite fakülteleri ve bölümleri her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih ediliyor. Üniversitede aktif olarak eğitim veren fakülteler ise genel olarak şu şekilde;

 • Tıp Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • İlahiyat Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Orman Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi
 • Ziraat Fakültesi
 • Spor Bilimleri Fakültesi
 • Teknik Eğitim Fakültesi

Yukarıdaki fakültelerde bulunan birçok bölümde eğitim verilmektedir. Üniversite geniş bir kampüse ve çok sayıda fakülteye sahiptir. Bu nedenle de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca üniversitede Sağlık Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Yabancı Diller yüksekokulu gibi MYO fakülteleri de bulunmaktadır.

Düzce Öğrenci Şehri Mi?

duzce-universitesi

Düzce’ye gelecek olan öğrenciler, ikamet edecekleri şehrin şartlarını da merak edebiliyor. Yaşam şartları ve il imkanları, öğrencilerin öğrenim yıllarında oldukça önemli.

Düzce şehri birçok sosyal ve kültürel imkanı öğrencilere sunmakta olan bir şehirdir. Ayrıca ilin İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlere yakın olması da öğrencilerin bu üniversiteyi tercih etmeleri açısından önem taşımaktadır. Hem büyükşehirlere yakın olması hem şehrin gelişmişlik düzeyinin yüksek olması hem de şehirdeki imkan ve avantajlar, şehrin bir öğrenci şehri olduğunu göstermektedir.

Düzce ilinde bulunan üniversite, toplamda 14 fakülteyle öğrencilere eğitim vermektedir. Tıp Fakültesi başta olmak üzere üniversitede birçok önemli eğitim bölümü bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…