Düzce Üniversitesi Erasmus, son dönemde çok sayıda öğrenci tarafından üniversite tercihi yapılan yüksek öğretim kurumlarının başında geliyor. YKS tercih dönemi sonrasında Düzce Üniversitesini kazanan öğrenciler, bölümleri ve üniversitenin sağladığı diğer imkanları merak edebiliyor. Öğrencilerin merak ettiği konular arasında yurt dışında eğitim alma imkânı sağlayan Erasmus programları da yer alıyor.

duzce-universitesi-erasmus
Düzce Üniversitesi Erasmus

Erasmus programları sayesinde öğrenciler, Avrupa’daki üniversiteleri tercih edebiliyor ve belirli süreliğine yurt dışında eğitim görebiliyorlar. Bu da öğrencilerin hem gelişmesini hem de üst düzey bir eğitim almasını sağlıyor. Peki Düzce Üniversitesi Erasmus var mı? Düzce Üniversitesi Erasmus programları kaç ay? Düzce Üniversitesi öğrencileri nasıl Erasmus yapabilir? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Düzce Üniversitesi Erasmus Programı Var Mı?

Erasmus programları hem devlet üniversiteleri hem de özel üniversiteler tarafından öğrencilere sunulan önemli imkanlardan biri. Özellikle öğrenim dönemlerini daha kaliteli bir hale getirmek, dil öğrenmek ve belirli süreliğine yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler sıklıkla Erasmus programlarını tercih edebiliyor.

Düzce Üniversitesi öğrencileri de üniversitenin belirlediği koşulları sağlamaları durumunda Erasmus programlarına dahil olarak yurt dışında eğitim görebiliyorlar. Ancak her üniversitede olduğu gibi Düzce Üniversitesi’nde de bu programların minimum ve maksimum süreleri bulunuyor. Öğrenciler şartları karşılamaları durumunda Erasmus programı başvurusu yaparak yurt dışında eğitim görmek için Avrupa’dan bir üniversite tercih edebiliyorlar.

Düzce Üniversitesi Erasmus Süresi Ne Kadar?

Üniversitelerin yaptığı anlaşmalar doğrultusunda uygulanan Erasmus programlarında genel olarak belirli bir süre bulunuyor. Şartları karşılayan ve Erasmus başvurusu kabul alan öğrenciler belirli bir süreliğine yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görebiliyor.

duzce-universitesi-erasmus

Düzce Üniversitesi Erasmus programları ise minimum 3 ay olacak şekilde belirleniyor. Öğrencilerin Erasmus programlarını tercih etmesi ve başvurularının onaylanması durumunda minimum Avrupa’daki bir üniversitede 3 ay eğitim görmesi gerekiyor. Maksimum Erasmus süresi 12 aydır.

Öğrenciler maksimum 1 yıllık bir eğitim süreçlerini yurt dışındaki üniversitelerde tamamlayabiliyorlar. Bu doğrultuda Düzce üniversitesi Erasmus programlarını öğrenciler 3 ay ila 12 ay arası olacak şekilde tercih edebiliyorlar. Ülkemizde genellikle Erasmus tek eğitim dönemi için yani 6 ay olacak şekilde yapılıyor.

Düzce Üniversitesi Erasmus Üniversiteleri Nelerdir?

Üniversite öğrencilerinin Erasmus programında tercih edebilecekleri üniversiteler, öğrencisi oldukları üniversitelerin anlaşmaları doğrultusunda şekilleniyor. Erasmus dönemi boyunca Euro bazında hibe alabilen Düzce Üniversitesi öğrencilerin tercih edebileceği Avrupa Üniversiteleri şu şekilde;

 • University of Warsaw (Polonya)
 • Czech University of Life Sciences Prague (Çek Cumhuriyeti)
 • Uniwersytet Rzeszowski (Polonya)
 • University of South Bohemia in Ceske Budejovice (Çek Cumhuriyeti)
 • University of Dubrovnik (Hırvatistan)
 • Polytechnic Institute of Coimbra (Portekiz)
 • Utena University of Applied Sciences (Litvanya)
 • Siauliai State College (Litvanya)
 • University of Ruse (Bulgaristan)
 • Ventspils University College (Letonya)
 • Universidad de Almeria (İspanya)
 • Rezeknes Augstskola (Letonya)
 • University of Extremadura (İspanya)
 • L’universita di Foggia (İtalya)
 • Universidad de Oviedo (İspanya)
 • Universitatea Stefan Cel Mare Suceava (Romanya)

duzce-universitesi-erasmus

Öğrenciler en az bir dönem ders alma ve minimum 2.20 ortalamasına sahip olma şartıyla yukarıdaki üniversitelerde Erasmus programlarına dahil olabilirler. Ayrıca Düzce üniversitesi öğrencilerinin İngilizce Dil Sınavından başarılı bir not alması da gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…