Düzce OBS giriş işlemi, Düzce Üniversitesinde eğitim hayatına devam eden üniversite öğrencilerinin kullandıkları bir platformdur. Düzce Üniversitesi öğrencilerinin okudukları bölümün dersleri ile ilgili bütün verilere erişebildikleri bir öğrenci bilgi sistemidir. Ders seçimi veya sınav dönemlerinde Düzce Üniversitesi öğencilerinin en çok kullandığı öğrenci bilgi platformu özelliği taşımaktadır.

Düzce öğrenci bilgi sistemi, Düzce Üniversitesi’ nin size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile çalışmaktadır. Platforma E-Devlet üzerinden de giriş yapabileceğinizi belirtmekte fayda vardır. Peki Düzce OBS giriş işlemi nasıl yapılır? Tüm sorularınızın cevabını bu yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Düzce OBS Giriş İşlemi Yöntemleri

duzce-obs
Düzce OBS Giriş

Düzce Üniversitesi’ nin öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz sizin için faydalı olacaktır.

  • Öncelikle Düzce OBS giriş ekranına geldiğinizde sizden kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen bir ekran ile karşılacaksınız. Bu bilgileri mutlaka girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sisteme girmeniz mümkün olmayacaktır.
  • Öğrenci bilgi sitemi ekranına E-Devlet şifresi ile de giriş yapabilmek mümkündür. E-Devlet şifreniz ile giriş yapabilmek için aşağıda bulunan E-Devlet butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından sizden istenen bilgileri girdikten sonra otomatik olarak Düzce OBS  giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Eğer E-Devlet şifreniz yoksa ya da şifrenizi hatırlamıyorsanız, yenisini alabilmek için PTT şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • Eğer öğrenci bilgi sistemine ilk kez girecekseniz kullanıcı adı ve şifreniz T.C. Kimlik numaranızdır. Daha eski öğrenciler ise karşınıza çıkan ekrana okulun size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifresini yazmanız yeterli olacaktır.
  • Yeni öğrenciler T.C. Kimlik numaraları ile giriş yaptıkta sonra karşılarına çıkan ekranda kullanıcı adı ve şifresini değiştirerek işlemlerine devam edebilirler.
  • Şifresini değiştirmek isteyen yeni öğrenciler, eski şifre kısmına T.C. Kimlik numaralarını yazmaları gerekmektedir.

Düzce OBS Giriş İşlemi İçin Yeni Şifre Alma Nasıl Olmaktadır?

duzce-obs

Düzce Üniversitesi’ ne ait öğrenci bilgi sitemi platformu için verilen şifreyi kaybetmiş ya da unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız işlemler çok basittir. Öğrenci bilgi sistemi şifrenizi unuttuysanız bu adımları izlemeniz yararlı olacaktır.

  • Eğer şifrenizi unuttuysanız sitede yer alan şifremi unuttum butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından kullanıcı adınız ile sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile belirleyeceğiniz yeni şifreyi girmeniz gerekmektedir.
  • Şifre belirleme işlemi sonrasında sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girdikten sonra şifre yenileme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Eğer sisteme kayıtlı bir cep telefonu numaranız yoksa ya da bu numara güncel değilse okulun öğrenci işleri birimi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…