Aile hekimi değişikliği kaç gün sürer sorusu değişiklik yapmak istediğiniz nedene göre farklılık göstermektedir. Değiştirme istemenin sebebi memnuniyetsizlik ya da farklı kişisel olaylardan dolayıysa 3 aya kadar işlemler aksaya bilmektedir. Bunun gerekçesi ise aile hekimi değiştirme nedeninin araştırılma sürecidir.

Taşınmaya bağlı aile hekimi değişikliği kaç gün sürer sorusunda ise daha ılımlı bir cevapla karşılaşacaksınız. İkamet adresinin değişmesiyle birlikte aile hekiminiz de aynı gün değişiklik yapılmaktadır. Eğer sağlık ocağı değişikliği için sebebiniz belirli ise süreler bu şekildedir.

Aile hekimi değişikliği nasıl yapılır?

Aile hekiminizi farklı bir bölgeye taşımak için yapmanız gereken E devlet üzerinden elektronik ortamda harita üzerinden taşıma yapmak istediğiniz herhangi bir sağlık ocağı seçeceksiniz. Bu süreçte bazı adımlar karşınıza çıkacaktır. Öncelikle sistem üzerinden aile hekimliği tercih değiştirme formu doldurulacaktır.

aile-hekimi-degisikligi-kac-gun-surer

Sonraki adımda değiştirme sebebine ilişkin bazı bilgiler işlenecektir. Tüm bu faktörleri sorunsuz bir şekilde tamamlayarak ilerle denildikten sonra aile hekiminizi değiştirmek için ilk adım başlatılacaktır. Hekimi değiştirme işlemi bu esnadan sonra aile hekimi değişikliği kaç gün sürer konusunda bahsedildiği süre zarflarında tamamlanacaktır.

Aile Hekimi Değişikliği Hangi Platformlardan Yapılır?

Sağlık ocağı değiştirme e-devlet üzerinden yapılabildiği belirtilmişti. Fakat E devlet işlem yoğunluğundan dolayı bazı zamanlarda problem çıkarabilmektedir. Peki hangi uygulamalar üzerinden aile hekimi nasıl değiştirilir ve aile hekimi değişikliği kaç gün sürer?

Bu noktada imdadınıza Sağlık Bakanlığına ait MHRS ve E nabız uygulamaları yetişmektedir. Bahsi geçen uygulamalara erişiminiz yok ise e-devlet şifrenizle kolayca sisteme giriş yapabilirsiniz. Aile hekimine ilişkin yapmak istediğiniz değişikliklerin süresi e-devlette olduğu gibi bu uygulamalarda da aynı süre zarfındadır.

MHRS aile hekimi değiştirme

Sağlık ocağı kayıt türünüz MHRS üzerinden bulunacağınız talep doğrultusunda kolayca değiştirilebilmektedir. Hekimi değiştirme nasıl yapılır konusunda uygulama üzerinden yapılan yönlendirme ve açıklama kutucuklarını takip ederek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız işlem doğrultusunda sistem tarafından aile hekimi değişikliği kaç gün sürer bilgisi de tarafınıza iletilecektir.

aile-hekimi-degisikligi-kac-gun-surer
aile hekimi değişikliği kaç gün sürer

Aile hekimi değiştirme e-nabız

Aile hekimini değiştirmek isteyenlerin yararlanacağı diğer bir platformda E nabız uygulamasıdır. Fakat bu noktada E-nabız aile hekimi değiştirme sorunu ile sıklıkla karşılaşıldığı kullanıcılar tarafından bildirilmektedir. E-nabız hekim değiştirme işlemi nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi değilseniz değiştirme sırasında verilen açıklamaları okuyarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hekim değiştirme başvurusu gerçekleştirildikten sonra bahsi geçen platformlarda yer alan aile hekimi sorgulama ekranından değişikliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edebilirsiniz. Hataya takılan işlemleriniz için e devlet aile hekiminden şikâyet dilekçesi oluşturabilirsiniz. Fakat bunu yapmadan önce aile hekimi değişikliği kaç gün sürer konusunda bilgi sahibi olmaya dikkat ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Ne Yapmalıyım? 2024 Yurtdışı Taşınma Rehberi

İçindekiler Hide ‘Almanyaya Taşınmak İstiyorum’ Diyenlere: Almanyaya Yerleşmek için Ne Yapmalıyım?Almanya’da Yaşamak…

Hava Ambulansı Kiralama Hizmeti Alınırken 3 Adım!

İçindekiler Hide Hava Ambulansı Kiralama Hizmetini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Hava Ambulansı Kiralama…

2024 Düzce Ev Kiraları Fiyatları | Düzce Kiralık Ev Merkez

İçindekiler Hide Düzce Ev Kiraları – Düzce Eşyalı Kiralık Daire1 – Düzce…

2024 Düzce Protez Saç Fiyatı Nedir?

İçindekiler Hide Protez Saç Fiyatı Neye Göre Belirlenir?1 – Protez Saç Fiyatı…