Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği geçen zamanlardan bu yana her zaman revaçta olabilen sayılı bölümden biridir. Her sene üniversite yerleştirme sınavına giren kişiler ilgili bölümler hakkında birçok soru sormaktadır. İnşaat Mühendisliği bölümü de gerek eğitimin veriliş şekli, uygulamalı derslerin var olup olmadığı ve daha birçok açıdan merak edilen bir bölümdür.

Okuyacağınız bu yazıda Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü hakkında merak edilen ve en çok sorulan soruları okuyup, öğreneceksiniz.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Nedir?

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği, ağırlıklı olarak teorik ve pratik derslerin bir arada olduğu bölümlerdendir. Bu bölüm uluslararası standartlara uygun olarak kendine güvenen, donanımlı, alan ve meslek hakkında gerekli, yeterli donanıma sahip inşaat mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

duzce-universitesi-teknoloji-fakultesi-insaat-muhendisligi
Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans programında hem teorik hem de pratik derslerle öğrencilerin iki yönlü geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilere sunulan atölye, laboratuvar ve inşaat sektörü imkanları ile bu amaç desteklenmektedir. Bu sayede mesleki yeterlilik okurken kazandırılmış olup mezun olunduğu zaman da alana yönelik yetersizlik durumları ortadan kaldırılmaktadır.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Dışında Kalan Bölümler Neler?

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde İnşaat Mühendisliği ile birlikte Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği ve son olarak Polimer Mühendisliği olarak toplam 6 mühendislik bölümü yer almaktadır.

Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Ders Programı Nasıl?

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği ders programı her yarıyıl için teorik dersler ile uygulamalı (pratik) dersleri bir arada sunacak şekilde oluşturulmuştur. Bu sayede de öğrenciler inşaat mühendisinin görevleri ile alana dair uygulama fırsatı bulmakla birlikte deneyim de kazanmaktadır.

duzce-universitesi-teknoloji-fakultesi-insaat-muhendisligiYapı Tasarımı, Yapı Malzemeleri, Akışkanlar Mekaniği, İnşaat Tekniği Uygulama Laboratuvarı, Beton Teknolojisi, Topografya, Malzeme Laboratuvarı olmak üzere daha birçok bölüme ve alana dair teorik derslerle pratik dersler vardır. Ders programı dönemliktir bu sayede öğrenciler 1 yıl için her dönem farklı bilgiler öğrenmektedir.

İş Yeri Eğitimi ve Staj Durumları Nedir?

İnşaat Mühendisliği alan çalışması isteyen bir bölüm olmakla birlikte mezun olduktan sonra alan hakimiyetine sahip olunması gereken bir bölümdür. Bunun için de Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde gerekli iş yeri eğitimleri ve yaz stajı olanakları bulunmaktadır.

İş yeri eğitimi ile ilgili başvurular Düzce OBS gibi bir alan olan Staj Bilgi Sistemi (SBS) üzerinden yapılmaktadır. Yaz Stajları hakkında da üniversite sitesinin duyurular kısmı takip edilmelidir. Staj defteri konusunda da gerekli aydınlatma ve bilgi metinleri duyurular alanında paylaşılmaktadır.

Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Taban Puanları Ne Yönde?

Üniversitenin ilgili bölümüne yerleşen son kişinin puanı, sıralamayı oluşturmakla birlikte bu puan her sene değişebilmektedir. Her mühendislik bölümü gibi İnşaat Mühendisliği bölümü  de sayısal bir bölümdür. Üniversite sınavında sayısal alanında soru çözümü yapılarak sayısal puanı hesaplanmaktadır. Bu puana göre ilgili sayısal bölümleri yazılabilmektedir.

duzce-universitesi-teknoloji-fakultesi-insaat-muhendisligiDüzce Üniversitesi taban puanları listesinde Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü 2022 yılı için sıralama olarak 285.283’ten kapatmaktadır. Kısacası bu bölüme son yerleşen kişinin sıralaması bu şekildedir.

Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği İletişim Numarası Ne?

Her üniversitenin bünyesinde barındırdığı fakültenin farklı bir iletişim numarası bulunmaktadır. Ulaşılmak istenen fakültenin numarası tuşlandığında doğrudan o fakültenin yetkili kişileriyle görüşme fırsatı sağlanmaktadır.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği iletişim numarası ile konum bilgisi şu yöndedir:

Adres: Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Merkez/ Düzce 81620

İletişim Numarası: 0380 542 10 36

Fax: 0380 542 10 37

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğrenci İşleri Ne?

Üniversitelerin Öğrenci İşleri Birimi, öğrencilerin ders kaydı, öğrenci belgesi, tecil, not döküm belgesi, yatay geçiş, kayıt dondurma ve geçici mezuniyet, diploma gibi öğrenciye yönelik hizmetleri sağlayan birimdir.

duzce-universitesi-teknoloji-fakultesi-insaat-muhendisligiBu bilgiler doğrultusunda bu tarza yönelik işlemler için Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğrenci İşleri Birimi iletişim bilgileri şu şekildedir:

Adres: Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi D Blok Kat: 2 Konuralp Yerleşkesi/ Düzce 81620

Telefon: 0380 542 11 33

Fax: 0380 542 11 34

E- Posta: insm@duzce.edu.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Düzce Psikolog Arayanlara 10 Farklı Uzman Önerisi!

İçindekiler Hide Düzce Psikolog Fiyatları 2022 Yılı İçin Nedir?Profesyonel Hizmet Veren Düzce…

10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

İçindekiler Hide Düzce Çiçekçileri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Çiçeklere Sahip Olun!2022 Yılı…

Düzce UZEM Nerede? 6 Aşamada Düzce UZEM Bilgisi!

İçindekiler Hide Başarılı Uzaktan Eğitimin Adresi Düzce Uzem Nerede!Düzce Uzem Giriş Nasıl…

Düzce OBS Girişi Nasıl Yapılır? 2022 Düzce Akademik Takvim

Düzce OBS girişi Düzce Üniversitesinde okuyan öğrencilerin dersleri ile alakalı tüm bilgilere…