Düzce posta kodu, ihtiyacı olanların araştırdığı konulardan birisidir. Düzce, Türkiye’nin en son şehirleşmiş yeri olarak kabul edilir. Son şehir olmasıyla aslında çok sık akıllarda kalır. Batı Karadeniz’in uç şehirlerden olan Düzce posta kodu ile plaka anlamında benzerlik gösterse de ayrıldığı noktalar mevcuttur.

Düzce Posta Kodu Ne?

Düzce posta kodu, Düzce plakası ile benzerlik gösterir. Plaka kodu 81 olan şehrin plaka kodu da plakası gibi başlar. Toplam beş haneye sahip olan posta kodunun son üç hanesi ilçeye bağlı olarak değişir. Toplamda sekiz ilçeye sahip olan şehrin posta kodu için ayrı ayrı bilgi almak gerekir. Ancak böyle doğru bilgi edinebilir.

duzce-posta-kodu
Düzce Posta Kodu

1- Düzce Merkez Posta Kodu 2022 Bilgisi

Düzce başta olmak üzere tüm şehirlerin merkez posta kodları aslında çok basittir. Genelde şehirlerin merkez posta kodları plakası sonuna eklenen üç sıfır ile elde edilir. Merkez için posta kodu 81000 olarak kullanılır. İlçelerde mahalleler arası değişiklik olsa da merkez için genelde bu durum söz konusu olmamaktadır.

2- Düzce Akçakoca Posta Kodu

Akçakoca, şehrin tatil beldelerinden birisidir. Zonguldak’a en yakın ilçesi olan Akçakoca’da posta kodu için iki farklı numara kullanılır. İlki, 81650 ikincisi ise 81652 olarak bulunuyor. Bulunduğunuz mahalleye göre posta kodunun hangisi olduğunu bilirseniz daha kolay kullanabilirsiniz. Çoğu zaman köylerde 81652 kullanılır.

3- Düzce Posta Kodu Çilimli

İstanbul’dan gidenlerin sık sık gördüğü tabelalardan birisi ile bilinen Çilimli bulunuyor. Düzce Çilimli şehrin görece daha sakin ve yeşillikli alanlardandır. Hem merkezi alanları hem de köy yaşamı var. Düzce posta kodu kapsamında Çilimli 81750 ve 81752 posta kodlarıyla günümüzde kullanılır.

duzce-posta-kodu

4- Düzce Kalıcı Konutlar Posta Kodu

Kalıcıkonutlar, Düzce merkez kapsamında yer alır. Genelde en yüksek insan nüfusu bu bölgelerde yer alır. Çünkü yeni kentleşme ve evlerin yapılması ile yerleşimlerin güç geçtikçe arttığı görülür. Düzce Kalıcıkonutlar posta kodu 81630 olarak kullanılıyor.

5- Düzce Konuralp Posta Kodu

Düzce’nin merkezi alanlarından birisi de Konuralp olarak karşımıza çıkıyor. Gerek otelleri gerekse yemek alanları ile özellikle şehir dışından gelenlerin uğrak noktası oluyor. Posta kodu olarak 81620 kullanılıyor.

6- Düzce Orhangazi Posta Kodu

Orhangazi Mahallesi nüfusun çoğunlukla ayrıldığı noktalardan bir diğeridir. Köy yerleşiminin olmaması aslında posta kodu ihtiyacını arttırır. Çünkü mektup ve postaların gidiş geliş kısmı burada ortaya çıkar. Orhangazi Mahallesi, Konuralp’e bağlıdır. Orhangazi posta kodu 81952 şeklindedir.

duzce-posta-kodu

Düzce Posta Kodu Nerelerde Kullanılır?

Posta kodları şehrin plakası gibi şehre özel oluşturulur. Oluşturulma sebebi ise şehir ve ilçelerin sınırlarını belirlemek içindir. Belirlenen bu sınırlar kapsamında mektup ve posta iletimleri konuma bağlı olarak daha kolay dağıtılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Düzce Psikolog Arayanlara 10 Farklı Uzman Önerisi!

İçindekiler Hide Düzce Psikolog Fiyatları 2022 Yılı İçin Nedir?Profesyonel Hizmet Veren Düzce…

10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

İçindekiler Hide Düzce Çiçekçileri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Çiçeklere Sahip Olun!2022 Yılı…

Düzce UZEM Nerede? 6 Aşamada Düzce UZEM Bilgisi!

İçindekiler Hide Başarılı Uzaktan Eğitimin Adresi Düzce Uzem Nerede!Düzce Uzem Giriş Nasıl…

Düzce OBS Girişi Nasıl Yapılır? 2022 Düzce Akademik Takvim

Düzce OBS girişi Düzce Üniversitesinde okuyan öğrencilerin dersleri ile alakalı tüm bilgilere…