Herhangi bir sebepten Düzce’ye gidenlerin birçoğu Düzce gezilecek yerler neresidir? sorusunun cevabını aramaktadır. Küçük bir şehir olarak bilmesine karşın giden tüm ziyaretçilerin hemen hemen hepsi mutlu ve hoşnut ayrılmaktadır diyebiliriz. Bunda tarihi ve turistik yapısının önemi büyüktür. Tarihi camiler, gölleri ve mağaraları bunlardan biridir. Büyük bir şehir olmadığı için günübirlik seyahatlere daha uygun olsa da uzun soluk tatiller için de tercih edilebilmektedir.

duzce-gezilecek-yerler

Şehir doğayla iç içe olmayı sevenler için oldukça uygundur. Şehrin kalabalığından bunalarak minik bir kaçamak yapmak isteyenler için en uygun illerden bir tanesidir. Tüm bunların yanı sıra tarihi yerleri gezmeyi sevenler için de çok ilgi çekici binalar ve mekanlar bulunmaktadır.

Düzce Gezilecek Yerler Neresi?

Yaz ayları geldiği zaman yoğun iş temposundan sıkılan herkesin aklına kısa ya da uzun tatil planları gelmektedir. Düzce de hem kısa tatiller için hem de uzun soluklu tatiller için elverişlidir. Biz de bu yazımızda sizler için Düzce’ye gidildiği zaman gezilip görülmesi gereken yerlerden bahsetmiş olacağız…

1 – Kurugöl Kanyonu Görülmeye Değer!

duzce-gezilecek-yerler

Söz konusu kanyon ismini de aldığı Kurugöl Köyü’nde yer almaktadır. Kurugöl Köyü ise Düzce’nin Akçakoca ilçesindedir. Düzce’nin merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 50 Kilometredir. Bu nedenle ulaşım açısından zor değildir diyebiliriz.

Doğa yürüyüşlerinden hoşlananlar Düzce’ye gelmişken burayı görmeden asla dönmemelidir. Kanyon içerisinde hem kolay hem de zor seviyeler olan parkurlar yer almaktadır. Düzce’nin yerli halkı ve dışarıdan gelen turistler tarafından çok sevilen yerlerdendir.

2 – Akçakoca Cami Modern Yapılardan Hoşlananların Gözdesi…

Akçakoca cami Düzce gezilecek yerler denilince akla gelen mekanlardan bir tanesidir. Cami yine Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yer almaktadır. Mahallesi ise Yalı Mahallesi olarak bilinmektedir. Şehrin merkezine olan uzaklığı ise 38 kmdir. Özel araç ile rahat bir ulaşım sağlanabilmektedir.

Görenleri kendisine hayran bırakan bu tarihi yapı ilk olarak modern görünümü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Farklı kubbe tasarımı caminin en belirgin özelliklerinden bir tanesidir. Bu nedenle Düzce’ye geleceklerin muhakkak programlarına eklemesi gereken bir mekandır diyebiliriz.

3 – Hemşin Cami | Akçakoca’da Gezilecek Yerler

Düzce’ye gelenler genellikle ilk olarak Akçakoca’da gezilecek yerler başlıklı araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmaların sonucunda da genellikle en üst sıralardan karşımıza Hemşin Camii çıkmaktadır. Söz konusu camimiz tarih ve sanat severlerin gözdesidir dersek abartmış olmayız. Cami II. Mahmut döneminde inşa edilen camilerden bir tanesidir. Dolayısıyla yaklaşık olarak 200 senelik geçmişe sahip tarihi bir yapıdır. 1834 yılında inşa edilen bu cami iki katlı olarak hizmete açılmıştır. Caminin üst kısmı için tamamı ile ahşap malzemelerden yararlanılmıştır. Camiyi ziyaret ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Düzce’de kışın gezilecek yerler ve mekanlardan bir tanesidir.

4 – Hera Yaylası | Düzce Gezilecek Yerler Merkez

duzce-gezilecek-yerler

Düzce gezilecek yerler merkez ya da merkeze yakın yerler neresidir sorusu da konu ile alakalı araştırılan bir diğer sorulardandır. Bu sorunun cevabı da Hera Yaylası olarak verilebilir. Düzce’de Gezilecek Yaylalar birden fazladır. Hera Yaylasında da sevdiklerinizle ve akrabalarınızla piknik yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Hatta Kamp hayatını seviyorsanız kamp kurmak için de oldukça elverişli bir mekan olduğunu söylemeliyiz. Böylece Düzce’de yapılacak aktiviteler nelerdir sorusuna bizzat yanıt vermiş olursunuz.

Şehir merkezine yaklaşık olarak 18 km olan bu yayla 1500 rakıma sahiptir. Şehrin kalabalığından ve koşturmasından bunalanlar için güzel bir nefes alma mekanı olacaktır. Arkadaşlarınızla orman yürüyüşü yapabilir, oyunlar oynayabilir hatta bisiklet kiralayarak doğanın tadını biraz daha çıkartabilirsiniz.

5 – Topuk Yaylası | Düzce Gezilecek Yerler

Topuk yaylası şehrin Kaynaşlı isimli ilçesine bağlıdır. Şehir merkezine de oldukça yakındır. Sadece 38 km uzaklıktadır. Bu nedenle çok fazla tercih edilen yaylalardan bir tanesidir. Siz de kısa bir mola verip doğanın keyfini çıkarmak isterseniz söz konusu yaylayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Yayla da harika bir göl manzarası bulunmaktadır. Burada mükemmel fotoğraf çekebilir, piknik yapabilirsiniz. Kısa yürüyüşlere de oldukça elverişli bir yayladır. Ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilen bu yayla da huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Düzce Psikolog Arayanlara 10 Farklı Uzman Önerisi!

İçindekiler Hide Düzce Psikolog Fiyatları 2022 Yılı İçin Nedir?Profesyonel Hizmet Veren Düzce…

10 Farklı Düzce Çiçekçileri ile En Güzel Çiçekler Sizinle!

İçindekiler Hide Düzce Çiçekçileri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Çiçeklere Sahip Olun!2022 Yılı…

Düzce UZEM Nerede? 6 Aşamada Düzce UZEM Bilgisi!

İçindekiler Hide Başarılı Uzaktan Eğitimin Adresi Düzce Uzem Nerede!Düzce Uzem Giriş Nasıl…

Düzce OBS Girişi Nasıl Yapılır? 2022 Düzce Akademik Takvim

Düzce OBS girişi Düzce Üniversitesinde okuyan öğrencilerin dersleri ile alakalı tüm bilgilere…